Przejdź do głównej zawartości

Warto wiedzieć na kogo głosujeszDrodzy Mieszkańcy Kalisza!

Przy wyborze kandydata ludzie kierują się rozmaitymi kryteriami: wcześniejszą działalnością publiczną danej osoby, jego poglądami, czy wiedzą.
Jednym z ważniejszych mechanizmów wyboru jest kontekst historyczny kandydata - czyli to, z jakiego środowiska politycznego pochodzi i z kim miał wcześniej do czynienia. 

W moim przypadku jest to środowisko Unii Wolności (wcześniejszej Unii Demokratycznej, następnie przemianowanej na Partię Demokratyczną - demokraci.pl), a potem naturalny następca tej partii - czyli Platforma Obywatelska.

Patrząc na "standardy" dzisiejszej polityki, jestem dumny, że początki mojej kariery ukształtowały się w czasach, gdy ton polskiej polityce nadawali: Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek, Janusz Onyszkiewicz, Władysław Frasyniuk, czy kaliszanin Edward Wende.

Dla najmłodszych pokoleń powyższe osoby, to już jedynie postaci historyczne. Dla mnie, to realni politycy z którymi miałem osobisty kontakt.
Nie kto inny, jak właśnie Władysław Frasyniuk wsparł mnie osobistą obecnością w Kaliszu podczas kampanii samorządowej 2006. Podobnie uczynił Janusz Onyszkiewicz.

Piszę o tym dzisiaj celowo, abyście Państwo, Drodzy Kaliszanie, nie mieli absolutnie żadnych wątpliwości na kogo głosujecie w moim przypadku

Zachęcam Was do rozmowy, dzielenia się swoimi pomysłami i obawami. Razem możemy zbudować lepszy Kalisz, opartą na wartościach demokracji, sprawiedliwości społecznej i solidarności.
Więcej zdjęć z mojej aktywności politycznej można znaleźć w >> albumie.